środa, 11 listopada 2015

Jacek Bilczyński #FitSeminarium

Jeszcze w październiku wybrałam się na #FitSeminarium prowadzone przez Jacka Bilczyńskiego.
Autora książki "Fit jest sexy", oraz "Fit od kuchni" i "Fit w praktyce". Trener , dietetyk gwiazd
 i celebrytów. Specjalista w zakresie żywienia, zdrowego stylu życia i kształtowania sylwetki.


Tematyka: Sobota (4 godziny) – Rola żywienia w kształtowaniu sylwetki; Omówienie i planowanie najważniejszych czynności, wpływających na skuteczność diety; Przegląd popularnych suplementów. Niedziela (4 godziny) – Rola aktywności w kształtowaniu sylwetki; Omówienie i planowanie metod treningowych.

W pierwszy dzień skupialiśmy się na diecie, Jacek to prawdziwa skarbnica wiedzy. Obliczanie spożycia kalorii, w oparciu o profesjonalne wyliczenia biorąc pod uwagę płeć, aktywność fizyczną, wagę . Dowiedziałam się więcej o ujemnym bilansie kalorycznym, efekcie termicznym pożywienia, jak mądrze przeprowadzić redukcję. Na co zwrócić uwagę w diecie gdy budujemy mięśnie, Jacek skutecznie obalił mity, które powszechnie funkcjonują: na przykład, że węglowodany nie są złe.


A niedziele tematem był TRENING! Jak wiecie nie ma efektów : gdy w treningu zabraknie diety i na odwrót. Dowiedziałam się, jak powinien wyglądać wartościowy trening i na czym się skupić. Złota rada dla Was: trening nie powinien trwać długo, nawet w 30 minut w pełnym skupieniu wykonasz dobry trening. Co ważnego jescze wyniosłam z tego szkolenia? Pokochać interwały porzucić cardio w prawdzie stosuje tą zasadę, ale tylko sie w tym upewniłam. W razie pytań dotyczących szkolenia piszcie: fitness@rudzienka.pl, ponieważ bez zgody autora nie mogę udostępnić materiałów szkoleniowych.


RUDZIENKA

2 komentarze:

  1. Trening 30 minut? To mega uogólnienie i bałbym się tak pisać, bo ktoś to przeczyta i weźmie do serca, a później będzie się dziwił czemu nie może schudnąć albo czemu nie może zbudować mięśni. 30 minut to fajnie brzmi w teorii. Pytanie czy prowadzący tyle ćwiczy?

    OdpowiedzUsuń
  2. Jacek ma bardzo duże podłoże jesli chodzio wykształcenie i teorię, jak rowniez doswiadczenie. Dlatego nie boję sie pisać, tego co uslyszalam na szkoleniu.

    OdpowiedzUsuń